از چک‌های جدید متحدالشکل رونمایی شد

به گزارش عصر امروز، در مراسم رونمایی از سامانه صیاد، از چک‌های جدید متحدالشکل رونمایی شد و از فردا در شعب بانک ها ارائه می‌شود،‌دسته چک های موجود تا ۱۵ اردیبهشت ۹۷ اعتبار دارد.
 ناصر حکیمی در مراسم رونمایی از سامانه صیاد، با اشاره به برنامه ریزی و پیاده سازی این سامانه در مدت یک سال اظهارداشت:‌ طرح و رنگ چک های صیاد گلبهی و از فردا در شعب بانک ها ارائه وتوزیع می شود.
 وی ادامه داد: ‌چک های موجود تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۷ دارای اعتبار است و درخواست ودریافت از طریق اینترنت بانک انجام میشود و گیرنده چک می تواند از طریق پیامک استعلام چک ها انجام دهد.
 معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه با راه اندازی سامانه صیاد که از امروز فعالیت خود را آغاز می کند اطمینان واعتماد به چک بیشتر شود و این ابزار به عنوان یکی از ابزار های تامین مالی خرد و پرداخت باشد گفت:‌ در مورد چک هایی که برای بعد از این تاریخ صادر شده است این چک ها از اعتبار ساقط نمی شود و به قوت خود باقی است.
حکیمی تصریح کرد:‌ البته تنها تفاوت این است که از اریبهشت سال ۹۷ این چک ها تنها در بانکی که آن را صادر کرده قابل نقد شدن است اما سایر چک ها صیادی قابل وصول است.
 معاون فناوری های نوین بانک مرکزی ادامه داد:‌ محتوای پیامک استعلام این است که آیا صادر کننده سابقه صدور چک بلا محل دارد یا خیر؟ و معیار آن آیین نامه های فعلی بانک مرکزی در مورد صدور چک بلامحل است.

برای دریافت اطلاعات مرتبط با تحصیل در استرالیا به سایت ویزاموندیال مراجعه نمایید.
منبع