حیدر العبادی:ائتلاف آمریکایی بدون موافقت بغداد حق انجام حملات را ندارد

سردبیر

محصولات آرایشی و بهداشتی

حیدر العبادی:ائتلاف آمریکایی بدون موافقت بغداد حق انجام حملات را ندارد

  • مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۶
نخست‎وزیر عراق در پی حملات ائتلاف آمریکایی به مواضع الحشد الشعبی در مرزهای عراق و سوریه اعلام کرد که ائتلاف بین‎المللی به رهبری آمریکا این اختیار را ندارد که حملات خود را بدون موافقت بغداد انجام دهد.

به گزارش فارس، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق با تعیین زمان برنامه‌های نظامی برای آزادسازی بقیه اراضی اشغال شده توسط داعش موافقت کرد.

نخست وزیر عراق تاکید کرد که نیروهای عراقی در مبارزه با تروریست‌ها در داخل مرزهای عراق هیچ گونه خط قرمزی ندارند.

وی درباره جنایت اسپایکر که دادگاه جنایی عراق امروز حکم اعدام ۲۷ نفر از محکومان این جنایت را صادر کرد، گفت: جنایت اسپایکر جهانی است و پرونده آن تا بازداشت همه عاملان آن باز است.

به گزارش شبکه خبری السومریه نیوز، العبادی در واکنش به حملات ائتلاف آمریکایی به مواضع الحشد الشعبی در مرزهای عراق و سوریه اعلام کرد که ائتلاف بین‎المللی به رهبری آمریکا بدون موافقت بغداد، مجوز انجام حملات را ندارد.

گردان سیدالشهداء وابسته به الحشد الشعبی روز گذشته در بیانیه‎ای از حمله جنگنده‌های آمریکایی به نیروهای این گردان در مرزهای عراق و سوریه خبر داد.

گردان «سیدالشهداء» وابسته به الحشد الشعبی در بیانیه‎ای اعلام کرد که نیروهای آمریکایی صبح روز دوشنبه پایگاه‌های گردان‌ سیدالشهداء را در مرزهای عراق و سوریه هدف حملات توپخانه‎ای خود قرار دادند که به دنبال آن تعداد زیادی شهید و یا مجروح شدند.

این در حالی است که سخنگوی ائتلاف آمریکایی در عراق هدف قرار دادن مواضع نیروهای گردان «سیدالشهداء» وابسته به الحشد الشعبی در مرزهای عراق و سوریه را تائید نکرد.

برای خرید پاور بانک شیائومی و شارژ موبایل خودتان در هر حال اینجا کلیک کنید.
منبع