نیکزاد: امورات دولت روحانی با وصولی وام مسکن مهر می‌گذرد

به گزارش عصر امروز، متن پاسخ علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت دهم به اظهارات دیروز حسن روحانی رییس‌جمهوری درباره مسکن مهر در ذیل می‌آید؛
 «اگر واقعاً به گفته‌شان ایمان دارند و ساخت مسکن پول نمی‌خواهد و بدون پول می‌توانید مسکن بسازید چرا در عرض ۵ سال که از دولت می‌گذرد مسکن را برای مردم نیازمند که کمرشان زیر بار اجاره‌بها خم می‌شود نساخته‌اید؟ اگر ساخته‌اید چرا به مردم گزارشی نمی‌دهید؟
 اگر واقعاً در ۷۲٫۰۰۰ هکتار بافت فرسوده و کهنه اقداماتی را انجام داده‌اید چرا اطلاع‌رسانی نمی‌کنید؟ چرا افتتاح نمی‌کنید؟
 آیا زمان آن نرسیده است که به‌اصطلاح مدیریت بی‌پول که فرمودید آمار و ارقام عملکرد ۵ساله را به مردم در مورد تعداد مسکن‌های احداث‌شده داده شود؟
 اما به‌نظرم و باز تأکید می‌کنم در مورد مسکن مهر اطلاعات غلط به رئیس جمهور می‌دهند؟ چون از ۴٫۳۰۰٫۰۰۰ واحد مسکن شهری و روستایی فقط ۳۵۰٫۰۰۰ واحد در شهرهای جدید ساخته شده است.
 الباقی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵٫۰۰۰ نفر و خودمالک (زمین متعلق به مردم بوده است) و بافت فرسوده احداث گردیده است بنابراین دولت به‌جای تکمیل و افتتاح ۳۵۰٫۰۰۰ واحد نیمه‌تمام فرافکنی نکند.
 آقای رئیس جمهور، نقدینگی بالغ بر ۸۵۰٫۰۰۰ میلیارد تومان در دولت جناب‌عالی که از ۴۹۲٫۰۰۰ میلیارد تومان اول دولتتان به ۱٫۳۵۰٫۰۰۰ میلیارد تومان امروز رسیده است لااقل بفرمایید این نقدینگی کجا هزینه شده است در تولید در مسکن در کشاورزی، کجا؟
 اما اگر ۱۰ میلیارد دلار در عرض هشت سال به مسکن ۱۶ میلیون ایرانی عزیز در شهر و روستا تسهیلات داده شده است از اول دولت یازدهم تا الآن بالغ بر ۱۵۰۰۰ میلیارد تومان اقساط مسکن مهر را وصول کردید و این پول برای بانک مسکن دو درصد تمام شده است، اموراتتان را با تسهیلات جمع‌شده مسکن مهر می‌گذرانید؟ انصاف خوب است.

منبع