کاهش ۴۰ درصدی بودجه عمرانی کشور در سال ۹۷

به گزارش عصر امروز، محمدرضا رضایی‌کوچی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: ۴۸ هزار میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمرانی برای سال آینده پیش‌بینی شده که نسبت به بودجه عمرانی کل کشور در امسال، با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده است.
 وی افزود: البته در بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۷، حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان از محل دیگر ظرفیت‌های بودجه تعریف شده که دولت می‌تواند از طریق استفاده از صندوق توسعه ملی، درآمد اختصاصی دستگاه‌ها و بخش خصوصی در کنار ظرفیت بانک‌ها اقدام به تامین آن کند.
 رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این شرایط امکان تحقق منابع مالی ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی به پروژه‌های عمرانی ایجاد می‌شود که در گرو فعالیت دولت برای دست‌یابی به منابع تعریف‌شده است.
 رضایی‌کوچکی بیان کرد: یکی از مهمترین پروژه‌های کلانی که در برنامه‌های دولت در سال آینده گنجانده شده، اتصال مراکز استان‌ها به شبکه سراسری راه‌آهن است که دولت با این میزان اعتبار ۴۸ هزار میلیارد تومانی بودجه عمرانی، قادر به انجام آن نیست مگر این که از مکمل‌های بودجه و استفاده از منابع خارجی بتواند در این بخش فعالیت کند.
 وی بیان کرد: دولت برای سال آینده موظف شده که تمهیدات لازم برای پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان اسنادی که امسال سررسید شده را انجام دهد و این میزان اسناد سررسیدی را پرداخت کند.

منبع