۴۰۴ هزار تن محصولات لبنی به ۳۰ کشور دنیا صادر شد

سردبیر

محصولات آرایشی و بهداشتی

۴۰۴ هزار تن محصولات لبنی به ۳۰ کشور دنیا صادر شد

  • شهریور ۴ام, ۱۳۹۶
معاون تولیدات امور دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در چهارماه نخست امسال ۴۰۴ هزار تن محصولات لبنی از ایران به ۳۰ کشور خارجی دنیا صادر شده است.

به گزارش تسنیم، حسن رکنی عصر امروز در مراسم افتتاحیه واحد تولیدی قارچ و کمپوست اورامان سبز این شهرستان اظهار داشت: در سال‌های اخیر باهدف حمایت از تولیدات داخلی، میزان واردات کالا از منفی ۸٫۱ میلیارد دلار به حدود منفی ۳٫۱ میلیارد دلار رسیده است.

وی گفت: خوشبختانه رغبت زیادی برای گسترش واحدهای تولیدی و کمک به بخش کشاورزی وجود دارد و دراین راستا حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

معاون تولیدات امور دامی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: باتوجه به کاهش میزان واردات از منفی ۸٫۱ میلیارد دلار به حدود منفی ۳٫۱ میلیارد دلار، تراز تجاری کشاورزی پنج میلیارد دلار بهبود یافته و این نشان از موفقیت‌های کسب شده است.

وی گفت: علی‌رغم مشکلات و معضلات موجود در بخش کشاورزی تولیدات کشاورزی از ۹۵ میلیون تن به ۱۲۰ میلیون تن افزایش پیدا کرده است.

سرانه مصرف تخم‌مرغ در ایران 2.5 برابر سراسر جهان است

رکنی با اشاره به سرانه بالای مصرف تخم‌مرغ در ایران افزود: هرچند که سرانه مصرف تخم‌مرغ در ایران 2.5 برابر سراسر جهان است اما ۱۰ درصد از تولیدات تخم‌مرغ ایران به خارج از کشور صادر می‌شود.

وی اظهار کرد: در چهارماه نخست امسال ۴۰۴ هزار تن محصولات لبنی از ایران به ۳۰ کشور خارجی دنیا صادر شده و همچنان به‌دنبال گسترش میزان صادرات محصولات کشاورزی به سراسر کشورهای جهان هستیم.

منبع